Dijital Konvansiyonel Sistemler


 

 

Doğrudan Mod kablosuz iletişimde en basit ve en temel çalışma tarzıdır. İletişim basit frekanslar tarafından alıcılar arasında yapıldığından aynı zamanda P’ den P’ ye ( Peer to Peer anlamına gelen) olarak adlandırılır. İletişim kapsama, vericinin iletim çıkış gücü ile belirlenir.

Bir veya birden fazla alıcı, geniş kapsama alanı elde etmek için yüksek performanslı anten sistemi ile sabit yerde baz istasyonu olarak yapılandırılabilir. Kanal olarak adlandırılan tek frekans esasen alandaki terminaller arasında kullanılır.

 

Tekrarlayıcı İşlem Modu

Kapsamı yaygınlaştırmak amacıyla, tekrarlayıcı çoğu zaman yüksek bir siteye kurulur. NEXEDGE tekrarlayıcıları panelde bir mikrofona bağlanarak baz terminalleri olarak kullanılabilir. Diğer yön iniş veya giden olarak adlandırılırken tekrarlayıcıya doğru iletim çıkış yolu veya gelen olarak adlandırılır ve farklı frekanslarda uygulanmalıdır. Tekrarlayıcı işlem modu ile birlikte doğrudan işlem modu daha sonra ele alınacak olan Trunk işlem modu ile karşılaştırılmak için aynı zamanda konvansiyonel işlem olarak da adlandırılır.